fbpx

Warsztat pracy z ciałem – obraz własnego ja

Jak postrzegam siebie i swoje ciało?
Czy „jestem w świecie” w sposób świadomy i uważny?
Czego potrzebuje moje ciało?
Co do mnie mówi? Co ja mówię do niego??
W trakcie dwudniowego warsztatu pracy z ciałem doświadczać będziemy w ruchu cielesnych aspektów takich jak: oddech, przepływ, ciężar, napięcie i rozluźnienie. W tym procesie wyłaniać się będzie obraz własnego ja. Zwieńczeniem pracy z ciałem i poprzez ciało będzie lepienie glinianej figurki w stanie głębokiego relaksu. Odcisną się w niej przekonania, które mamy na temat własnej cielesności.
Warsztaty nie wymagają od uczestników przygotowania w dziedzinie tańca i ruchu, ale jednocześnie oczekują gotowości i otwartości na pracę z ciełem.
Kiedy: 11 i 12 marca 2023, 17:00-20:00
Gdzie: Szkoła Jogi Katarzyny Szyńskiej, ul. Czerkaska 11, Bydgoszcz
Koszt: 140 zł
Prowadzenie: Emilia Malczyk
Zapisy i kontakt: warsztaty.emilia.malczyk@gmail.com, 662-060-024
O mnie
Emilia Malczyk – certyfikowana instruktorka Improwizacji ruchu i symboliki ciała Uniwersytetu w Essen; kulturoznawczyni, animatorka kultury, autorka wielu projektów artystycznych; związana z teatrem od 12 roku życia, jako tancerka, aktorka, choreografka, edukatorka; w trakcie ceryfikacji na nauczycielkę hatha jogi.
O metodzie
Improwizacja ruchu i symbolika ciała to połączenie psychologii, sztuki, treningu tańca z ekspresją artystyczną oraz rozwoju osobistego w nurcie psychologii humanistycznej. Program został opracowany przez dr Detlefa Kapperta w latach 1976-1984 i od tego czasu wielokrotnie był opisywany i wykorzystywany w Niemczech, we Francji, Włoszech i Austrii. Realizowany jest przez wyższe uczelnie, instytuty kultury i różne grupy zawodowe. Metoda reprezentuje jedną z wiodących współcześnie idei zespolenia treningu tanecznego ruchu (sprawności fizycznej) i treningu odczuwania (zdolności percepcyjne), a także integracji ciała ze sferą psychiczną (samorozwój, świadomość siebie) i rozszerzenia form osobistej kreacji oraz ekspresji (spontaniczność, otwartość).