fbpx

Joga dla zabieganych

Czy wiesz jak pozbyć się stresu oraz dbać o kondycję w godzinach pracy? Zobacz jakie asany można wykonywać podczas pracy w biurze i nie tylko.

Adho Mukha Svanasana

Pies z głową w dole skupia uwagę na tych wszystkich ciasnych obszarach. Praca siedząca powoduje przykurcz tylnej linii ciała. Pozycja ta doskonale rozciąga ciało, również wzmacnia ramiona i nogi.      

Vatayanasana

Pozycja konia. Rozstaw szeroko nogi i ugnij kolana, stopy skieruj na zewnątrz tak aby tworzyły jedną linię. Ręce zegnij delikatnie w łokciach a dłonie złącz razem. Głową wyciągaj kręgosłup w górę. Oddychaj głęboko.

Parsvottanasana

Pozycja intensywnego rozciągania bocznego. Stań w rozkroku na szerokość bioder. Ręce wyprostowane w łokciach zapleć za plecami. Następnie zegnij delikatnie nogi w kolanach i pochylając się do przodu staraj się jak najdalej odsunąć wyprostowane ręce od pleców. Pamiętaj aby Twój kręgosłup pozostał wyprostowany.

Vrksasana I

Pozycja drzewa. Stań prosto po czym zegnij lewą nogę w kolanie i umieść piętę na prawym udzie jak najbliżej krocza. Podnieś ręce, wnętrza dłoni skieruj do sufitu i na wdechu, wyciągając się od bioder po pachy od pach po nadgarstki podnieś ręce do góry. Utrzymuj swobodny oddech.     

Virabhadrasana I

Pozycja wojownika I. Stań w szerokim rozkroku. Wyciągnij ramiona do boku, skręć wnętrza dłoni do sufitu a następnie na wdechu podnieś ramiona do góry, tak aby były równolegle do siebie. Jeżeli możesz, połącz dłonie wnętrzami. Skręć prawą stopę do wewnątrz pod kątem 45 stopni a lewą ustaw pod kątem 90 stopni. Wyrównaj obie stopy, tak aby znalazły się w jednej linii. Na wydechu ugnij lewe kolano, tak aby tworzył się kąt 90 stopni. Udo zgiętej nogi powinno znajdować się równolegle do podłogi. Prawa noga musi pozostać prosta i mocna, nie odrywaj pięty od podłogi. Wyciągaj boki tułowia do góry. Oddychaj spokojnie, odchyl głowę do tyłu i patrz w górę jeśli nie masz zawrotów głowy ani problemów z utrzymaniem równowagi. Powtórz wszystko na drugą stronę.     

Virabhadrasana II

Pozycja wojownika II. Stań w szerokim rozkroku. Skręć lewą stopę nieznacznie do środka a prawą nogę ustaw 90 stopni na zewnątrz. Zegnij prawą nogę do kąta 90 stopni tak, aby kolano znalazło się nad kostką, a udo było równoległe do podłogi. Dociśnij lewą stopę do podłogi zadbaj aby lewa noga była wyprostowana. Wyciągnij kręgosłup w górę. Wyprostuj obie ręce i ustaw w jednej linii z nogami. Mostek do przodu i w górę. Wykonaj pozycję na obie strony ciała.